«Τσίμπησε» το «Χ» ο Παναιτωλικός στο Περιστέρι

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε από το Περιστέρι ο Παναιτωλικός που αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με τον Ατρόμητο στο τελευταίο παιχνίδι της 10ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκα. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 36’ με τον Παπαδόπουλο και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Καμαρά στο 41’.

Κυριάρχησε στο πρώτο τέταρτο του αγώνα ο Ατρόμητος, αλλά ο Παναιτωλικός δημιούργησε τη πρώτη καλή στιγμή στο ματς, όταν στο 11’ ο Καμαρά αστόχησε με κεφαλιά από καλή θέση. Στο 16’ οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στο γκολ όταν ο Γιαννούλης βρέθηκε απέναντι από τον Ράφαελ αλλά ο τελευταίος του έκλεισε το οπτικό πεδίο. Στο 36’, η υπεροχή του Ατρόμητου καρποφόρησε, μετά την ασίστ του Ούμπιντες στον Παπαδόπουλο και ο τελευταίος με κεφαλιά βρήκε δίχτυα (1-0). Η αντίδραση του Παναιτωλικού ήταν άμεση και στο 41’ ο Καμαρά μπήκε στη περιοχή και από πλάγια θέση νίκησε τον Σηφάκη για το 1-1.

Ο Ατρόμητος πίεσε στο δεύτερο μέρος αλλά δύσκολα δημιουργούσε ευκαιρίες για να πετύχει δεύτερο τέρμα. Οι γηπεδούχοι ωστόσο στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων φλέρταραν με τη νίκη αλλά ο Καραγκούνης δεν μπόρεσε να πλασάρει στη κενή εστία.

Κίτρινες: 46' Γιαννούλης – 57' Σφακιανάκης

Διαιτητής: Μήτσιος (Ηπείρου)

Ατρόμητος: Σηφάκης, Φυτανίδης, Γιαννούλης, Λαζαρίδης, Ταυλαρίδης, Ιγκλέσιας, Δημούτσος (69' Πίτου Γκαρσία), Ούμπιντες, Μπρίτο (69' Καραγκούνης), Ναπολεόνι, Παπαδόπουλος.

Παναιτωλικός: Ράφαελ, Γκάλο, Μελισσάς, Κούσας, Μπικέι, Γοδόι, Τζούνιορ (75' Μπελόν), Σφακιανάκης (80' Καλογέρης), Μπακάκης, Καμαρά, Θεοδωρίδης (70' Ιωάννου)

Τελευταία τροποποίηση στις Παρασκευή, 14/06/2013 - 23:54