Έμειναν στο μηδέν Παναιτωλικός και Πανιώνιος

Ισόπαλοι χωρίς τέρματα (0-0) αναδείχθηκαν στο Αγρίνιο ο Παναιτωλικός με τον Πανιώνιο στον αγώνα με τον οποίο έπεσε η αυλαία της 14ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκα. Καλύτερος ο Παναιτωλικός έχασε πολλές ευκαιρίες κυρίως στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στους «κυανέρυθρους» που ανέβηκαν στο δεύτερο ημίχρονο χωρίς πάντως να απειλήσουν.

Οι γηπεδούχοι έχασαν σωρεία ευκαιριών στο πρώτο μέρος με τον Ανέστη να αναδεκνύεται σε ήρωα των φιλοξενούμενων με πολλές έγκαιρες επεμβάσεις όπως στο 1΄, στο 8΄ στο 39΄, ενώ οι γηπεοδούχοι είχαν και ένα δοκάρι στο 45΄ με κεφαλιά του Μπακάκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο η κάκιστη εικόνα του Πανιωνίου βελτιώθηκε και πήρε πολλές ανάσες η άμυνα. Στο 71΄ ο Καλί του Παναιτωλικού έπιασε την μπάλα μέσα στην περιοχή, όμως ο Κάκος το θεώρησε ακούσιο, προκαλώντας τις διαμαρτυρίες των παικτών του Πανιωνίου.

Διαιτητής: Κάκος (Κέρκυρας)

Βοηθοί: Βασιλειάδης (Μακεδονίας), Μαγιάνης (Άρτας)

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (ΧΑΒΟΣ): Ράφαελ, Γκόλιας (80' Δάρλας), Καλί, Κούσα, Γκάλο, Γοδόι (62' Μπελόν), Ζούνιορ, Μπακάκης, Καμαρά, Παπουτσογιαννόπουλος (75' Καλογέρης), Μπόγιοβιτς

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (ΠΑΝΤΕΛΗΣ): Ανέστης, Κούρντι, Κουλουχέρης, Αυλωνίτης, Κούρος, Μητρόπουλος, Καλτσάς, Μενδρινός (67' Καμπάνταης), Κολοβός (86' Λαμπρόπουλος), Αραβίδης, Γιάννου (93' Τόσκας)